Spam andmebaas

Siin toodud kirjad on saaja postkasti jõudnud soovimatult. Puuduvad varasemad kontaktid spämmi saatjaga. Kas Teie usaldaksite firmat, kes reklaamib ennast rämpskirjade saatmise vahendaja kaasabil? Ükski kiri pole ainukordne vaid saabunud identsena mitmele saajale.
Teeme klientidele otsustamise lihtsamaks ja ebaeetiliste firmade tuvastamise kergemaks. Nad lootsid lühiajalist tähelepanu, kuid saavad pikaajalise koha otsingumootorite tipus.
Siin toodud kirjad on parim näide, kuidas mitte oma firmat reklaamida, sest sellega on ka teie maine väärt vaid mõned sendid mis kulusid masspostituse tellimiseks!
Kui külvad spam kirju, siis saad ka ise spam kirju peatselt vastu (robotid korjavad seda siit)
This database contains Estonian spam e-mail examples. All e-mail letters are sent without previous contacts between sender and receiver. If you do not want to receive them as well, then don´t reveal your address to Krediidiinfo.ee, EENet.ee or any other public data holder.

Kalender

mai 2018
M T W T F S S
« Apr    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Arhiiv

Kes saadab firmadele rämpskirju?

Esiteks on suur osa spämmi kirjade saajatest selle ise endale kaela kutsunud:

  1. Oma meili aadress on sisestatud mingitele interneti kontakti vormidele ilma teadmata, mis sellega tehakse ja kuidas seda kasutatakse
  2. meili aadress on kergelt ära arvatav kujul info ät firmanimi.ee või firmanimi ät firmanimi.ee on mõlemad enim levinud aadressikujud. Inglise keelses ärimaailmas domineerivad eesliitena support, bill, sale, order jne.

Teiseks on enamus saatjaid firmad ise

  1. Firma on sisestanud oma meili aadressi majandusaasta aruandes ja Eesti Äriregistrist on selle teada saanud Krediidiinfo.ee ning müünud andmebaasina teistele firmadele edasi.

Kolmandaks usuvad väiksema interneti alase kogemusega firmad, et masspostitus võiks olla hea ja tõhus kanal enda olemasolu teavitamiseks. Seejuures jäetakse tähelepanuta asjaolu, et kas nemad ise on mõne firma späm kirja peale astunud tollega kontakti ja äkki isegi midagi tellinud või ostnud. Kuigi ühelegi vastavale uuringule ei ole võimalik hetkel viidata, siis subjektiivselt arvates võib oletada, et 98 % kirjadest ei ole nende saajate poolt mingisugust reageeringut esile kutsunud.

Neljandaks on spämmi saatmine omaette tööstusharu, kus väike osa kasumi teenijaid ehk andmebaasi koostajaid ja saatjaid püüavad ühevõrra lollitada nii postituse tellijaid kui oma postkasti kakamise vastu võitlevaid kümneid tuhandeid sunniviisiliselt andmebaasi sattunud kasutajaid.

Filtrid späm kirjade vastu võitlemiseks

Loetelu siin avaldatud späm e-mailide saatjate domeenide kohta, et iga kasutaja saaks nende abil blokeerida ka edasisi soovimatuid sõnumeid, hakkab asuma esileheküljel. Nimekiri ei ole täielik, sest mõni siin avaldatud kiri võis jääda tähelepanuta või kasutasid nad teisi späm kirjade saatmise nimekirju ja pole selle tõttu siin avaldatavate postkastide peale kirjutanud.