Spam andmebaas

Siin toodud kirjad on saaja postkasti jõudnud soovimatult. Puuduvad varasemad kontaktid spämmi saatjaga. Kas Teie usaldaksite firmat, kes reklaamib ennast rämpskirjade saatmise vahendaja kaasabil? Ükski kiri pole ainukordne vaid saabunud identsena mitmele saajale.
Teeme klientidele otsustamise lihtsamaks ja ebaeetiliste firmade tuvastamise kergemaks. Nad lootsid lühiajalist tähelepanu, kuid saavad pikaajalise koha otsingumootorite tipus.
Siin toodud kirjad on parim näide, kuidas mitte oma firmat reklaamida, sest sellega on ka teie maine väärt vaid mõned sendid mis kulusid masspostituse tellimiseks!
Kui külvad spam kirju, siis saad ka ise spam kirju peatselt vastu (robotid korjavad seda siit)
This database contains Estonian spam e-mail examples. All e-mail letters are sent without previous contacts between sender and receiver. If you do not want to receive them as well, then don´t reveal your address to Krediidiinfo.ee, EENet.ee or any other public data holder.

Kalender

jaanuar 2011
M T W T F S S
« Dec   Feb »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Arhiiv

Suhtlemine konfliktolukordades. Motivatsioon ja rahulolu

Received: from wpmann by delta.alfanet.ee with local (Exim 4.69)
(envelope-from
——– Original Message ——–

Subject: Suhtlemine konfliktolukordades. Motivatsioon ja rahulolu
Date: Thu, 13 Jan 2011 11:03 +0200
From: Preismann Koolitus <koolitus . preismann . ee>
To:

Tere

Anname teada, et 15. veebruaril ning 22. märtsil 2011 toimuvad järgnevad koolitused:

SUHTLEMINE KONFLIKTSETES OLUKORDADES. “RASKE” KLIENT” (15.02.11)
Koolituspäeva põhiteemad: konfliktide olemus ning erinevad lahendamisstiilid; hea suhtleja omadused ja oskused ning nende arendamine; kuidas kaitsta end negatiivsete emotsioonide eest töökohal; kuidas tulla toime nö raske kliendiga.

TÖÖMOTIVATSIOON JA RAHULOLU. KUTSUMUS JA PÜHENDUMUS – EELDUS ÕNNELE (22.03.11)
Põhiteemad: kuidas kujundada ettevõtte/asutuse sisekliimat; millised on pingete psüühilised ja füüsilised tunnused ning kuidas on töökohal võimalik pingeid leevendada; kuidas motiveerida tööl ennast ja kolleege ning rakendada oma andeid, võimeid ning aega parimal viisil.

Täpsema ülevaate koolituspäevade sisust ja ajakavast leiate lisatud failist.

Osavõtuks palume eelnevalt registreerida: tel 6 460 002, meili teel või .a href=”http://www.preismann.ee/”>www.preismann.ee .

Lugupidamisega
Preismann Koolitus

Teade on saadetud Teile heas usus lootusega, et pakutavast infost võiks Teile kasu olla. Kui Te ei soovi meilt e-maili teel infot saada, klikkige allpool olevat linki või andke meile teada koolitus . preismann . ee .

Kommentaare ei oodata.