Spam andmebaas

Siin toodud kirjad on saaja postkasti jõudnud soovimatult. Puuduvad varasemad kontaktid spämmi saatjaga. Kas Teie usaldaksite firmat, kes reklaamib ennast rämpskirjade saatmise vahendaja kaasabil? Ükski kiri pole ainukordne vaid saabunud identsena mitmele saajale.
Teeme klientidele otsustamise lihtsamaks ja ebaeetiliste firmade tuvastamise kergemaks. Nad lootsid lühiajalist tähelepanu, kuid saavad pikaajalise koha otsingumootorite tipus.
Siin toodud kirjad on parim näide, kuidas mitte oma firmat reklaamida, sest sellega on ka teie maine väärt vaid mõned sendid mis kulusid masspostituse tellimiseks!
Kui külvad spam kirju, siis saad ka ise spam kirju peatselt vastu (robotid korjavad seda siit)
This database contains Estonian spam e-mail examples. All e-mail letters are sent without previous contacts between sender and receiver. If you do not want to receive them as well, then don´t reveal your address to Krediidiinfo.ee, EENet.ee or any other public data holder.

Kalender

oktoober 2008
M T W T F S S
« Sep   Nov »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Arhiiv

spam: AHA Keskus

Received: from uudiskiri.ee (server.uudiskiri.ee [195.222.16.242])
by server.uudiskiri.ee
——– Original Message ——–

Subject: Targaks tahad saada?
Date: Tue, 21 Oct 2008 17:38:01 +0300
From: AHA Keskus <ahakeskus . gmail . com>
Reply-To: AHA Keskus <ahakeskus . gmail . com>
To:

Kas Teie asutuses peetakse oluliseks pidada töötajatega töövestlusi?

21. sajandil on vajadused juhile muutunud ning lisandunud on mitmeid uusi teadmisi ja oskusi, mida juht peab valdama. Üheks olulisemaks on juhil oskus viia läbi töövestlusi, mis on üks juhtimisinstrumente organisatsiooni arengu soodustamiseks. Töövestlus on juhi võimalus alluvaga avameelselt ning üksikasjalikult vestelda, püüdes välja selgitada ning ühendada töötaja potentsiaal ja ambitsioonid asutuse eesmärkidega.

Oskus töövestlust läbi viia ei tule aga iseenesest, vaid seda tuleb eelnevalt õppida ja harjutada. Õppida kuidas viia läbi kohanemis-, motivatsiooni-, arengu-, kriisi- ja lahkumisvestlusi nii, et need oleksid töötajat võimalikult toetavad ning mõistvad. Oluline on teada kuidas konkreetsetel vestlustel oma sõnumit moodustada, teemat arendada ning negatiivset sõnastust positiivseks tõlkida. Kui sellised töövestlused on asutuses jäänud unarusse, siis on viimane aeg need taaselustada.

Mõelge, kui tihti toimuvad sellised töövestlused Teie asutuses ning

kui hästi läbimõeldud need eelnevalt siiski on?

AHA keskus  kutsub Teid kursusele “Töövestlused juhtimises”, mis toimub 29. oktoobril. Kursuse  eesmärgiks on õpetada juhte nägema erinevaid rolle nõustamisel, harjutada nõustamise tehnikaid ning õpitakse ka kavandama ja läbiviima erinevaid töövestlusi.

Koolitajaks on psühholoog ning AHA Keskuse kaastreener Taimi Elenurm

Koolitus toimub Tallinnas, Pirita tee 20P-237, Laferme bürookeskuse õppeklassis

Koolituse hind on 2050 krooni + käibemaks. Hind sisaldab õppematerjale, lõunat ja kohvipause.

Täpsem kursuse info .a href=”http://uudiskiri.ee/pro/link.php?URL=aHR0cDovL3d3dy5haGFrZXNrdXMuZWUvY21zL2thbGVuZGVyL3ZpZXcvMjc1&Name=&EncryptedMemberID=Nzg4MjM%3D&CampaignID=24&CampaignStatisticsID=35&Demo=0&Email=k889k”>siin

Kommentaare ei oodata.